Новий спільний проект з Англія Раскін Університетом

На базі обласного центру відбувся новий спільний проект з Англія Раскін Університетом

Початок літа для дітей і працівників обласного центру завжди насичений на події. Протягом останніх 4-х років цієї пори тут радо зустрічають студентів Англія Раскін Університету. Кожен їх візит має на меті реалізацію чергового волонтерського проекту, що включає надання практичної допомоги працівникам центру в покращанні умов реабілітації дітей та обмін досвідом між представниками обох закладів. 

volonteri june2017 5

Волнтерська програма між центром і Англія Раскін Університетом розпочалась ще у 2013 році. Її початком послужив візит директора В. І. Пасічника до Англії на запрошення Університету виступити з презентацією про роботу центру.

 

En2012 10

 

Програма передбачала: студенти у якості волонтерів, на добровільних засадах беруть участь у реалізації актуальних питань, пов’язаних із реабілітацією дітей в центрі. Успіх першої двотижневої місії сприяв продовженню співпраці.

Цього року у середині квітня до центру завітали Тоні Кант, капелан університету, і Елісон Фіст, викладачка, (саме їм ми завдячуємо за підтримку ідеї волонтерства протягом всього часу) з метою вирішення питань волонтерської місії 2017.

Відзначимо, що діяльність волонтерів кожного року набуває різних інновацій. Ідея цьогорічного проекту належала лікарю-неврологу обласного центру Зенченко Наталії Леонідівні. В його основу був покладений ще один актуальний пілотний проект, який реалізується в Центрі - відкриття на базі відділення цілодобового перебування паліативного блоку для дітей із невиліковними прогресуючими психічними, неврологічними та генетичними хворобами. Було вирішено, що головні зусилля цьогорічної місії спрямовуватимуться на створення у паліативних кімнатах атмосфери затишку і сприятливих умов із зоною психологічного комфорту для невиліковно хворих дітей. Крім того, на них чекала щоденна робота в групах з дітьми, та виконання термінових трудових справ по господарству. Місія 2017 відбувалась з 05 по 16 червня. Студенти прибули в супроводі Елісон Фіст і Вікторії Брістоу. Важливо зазначити, що Вікторія минулого року приймала участь у місії ще будучи студенткою, а зараз приїхала вже у ролі керівника.

До складу волонтерської групи увійшли молоді люди, які навчаються на різних факультетах Університету. Більшість із них вже має чималий досвід різнопланової волонтерської діяльності. Джоді (20 років) – навчається на медичну сестру, а також оволодіває курсом «ранній розвиток дітей»;
Люк (18 років) – у майбутньому бізнес-менеджер і фінансист, має мету допомагати людям. З дитинства разом із батьками працював волонтером у хоспісі Св. Люка; 
Стелла (18 років) – майбутній психолог, цікавиться каніс-терапією;
Іві (18 років) – набуває професію «корекційний педагог», цікавиться методикою М. Монтессорі. Має досвід волонтераства в школі для «особливих» дітей;
Саріта (29 років) – вивчає менеджмент. В Таїланді (на батьківщині) працювала волонтером по боротьбі з проституцією. Програма перебування була дуже насиченою. Вона включала основне завдання – облаштування кімнат паліативного блоку. Було вирішено – створити яскравий настінний малюнок і прикрасити незатишний коридор відділення, у якому перебуватимуть важкохворі діти.

volonteri_june2017-(8)
volonteri_june2017-(9)
volonteri_june2017-(11)
volonteri_june2017-(10)

Як завжди, у перший день візиту відбулося знайомство колективу з волонтерами. Надзвичайно цікаві презентації, у яких кожен демонстрував і розповідав про свої уподобання, свою родину, чому він займається волонтерством. Ці розповіді зворушили працівників центру, адже кожен із молодих людей бажає своє життя присвятити допомозі людям, у тому числі, із обмеженими можливостями, А відвідують різні країни з метою набуття відповідного досвіду. 

volonteri_june2017-(4)
volonteri_june2017-(3)

Протягом двох тижнів робота кипіла дуже жваво і натхненно. За допомогою досвідчених керівників студенти швидко зайняли свої позиції на визначених об’єктах, кожен чітко виконував доручені йому обов’язки.

volonteri_june2017-(7)
volonteri_june2017-(15)
volonteri_june2017-(17)
volonteri_june2017-(18)
volonteri_june2017-(25)
volonteri_june2017-(26)
volonteri_june2017-(28)
volonteri_june2017-(29)

Студенти-волонтери мали можливість взяти участь у майстер-класах і навчитися ліпити із глини українські обереги, разом із дітьми створювали газету «Веселка» ,

volonteri_june2017-(2)
volonteri_june2017-(6)

вивчали національні українські танці, відвідали цікаві екскурсії,

volonteri_june2017-(22)
volonteri_june2017-(21)

а також виконали безліч важливих трудових справ: пофарбували лавки та обладнання дитячого майданчика, висадили квіти на клумбі, вимили стіни у новозбудованому приміщенні басейну, кулькові ванни. До них приєдналися і наші студенти – майбутні філологи. 

Важливим надбанням студентів став досвід спілкування з дітьми з порушеннями розвитку та їх батьками, ознайомлення з методиками комплексної реабілітації. Особливо цьому сприяли відвідування разом із соціальними педагогами родин, в яких є прикуті до ліжка діти, і які перебувають на обліку адресного патронажу Центру.

volonteri_june2017-(19)
volonteri_june2017-(20)

Творча співпраця студентів-волонтерів, працівників Центру, і, звичайно, дітей, надала можливість висловити свої почуття та ставлення один до одного і до добродійної справи у музичному кліпі, який демонструвався напередодні повернення англійців додому. Щирий дитячий концерт був сповнений усмішками, веселими жартами і спільними іграми. 

volonteri_june2017-(12)
volonteri_june2017-(31)
volonteri_june2017-(32)
volonteri_june2017-(33)
volonteri_june2017-(34)
volonteri_june2017-(35)
volonteri_june2017-(36)
volonteri_june2017-(37)
volonteri_june2017-(38)
volonteri_june2017-(39)
volonteri_june2017-(40)
volonteri_june2017-(41)
volonteri_june2017-(42)
volonteri_june2017-(43)
volonteri_june2017-(44)
volonteri_june2017-(45)
volonteri_june2017-(46)
volonteri_june2017-(47)
volonteri_june2017-(48)
volonteri_june2017-(49)

 

Сльози розставання, обійми, багато зворушливих спільних фото і слів подяки один одному наповнили атмосферу прощальної зустрічі з дітьми.

Ці проекти стали для обох сторін розв’язанням актуальних соціальних запитів.

 

 

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Ляльковий театр завітав до вихованців Центру

Виставу «Жадібне ведмежатко» представили юним глядачам актори…

Дякуємо благодійникам за постійну підтримку та турботу!

Сьогодні, 5 вересня, у всьому світі відзначають Міжнародний день…

Вітамінні смаколики та веселі розваги на святі урожаю в Центрі

Кінець серпня педагоги і діти очікували з особливим хвилюванням і…

Сьогодні в Центрі вітали майбутніх першокласників

Останні дні серпня в центрі «Відродження» завжди сповнені…

Центр приймав друзів з Великої Британії

Кожен приїзд англійців приносить в наш Центр атмосферу свята, дарує…

В Центрі провели заходи до Дня захисту дітей

Сьогодні в Центрі "Відродження" святкували улюблене свято усіх…

На подвір'ї Центру "розквітло" писанкове дерево

Напередодні світлого та величного свята Великодня на подвір’ї нашого…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»